Türkiye’ye ait savaş uçakları, Irak ordusuna bağlı sınır birliklerinin aracını vurdu. Hava harekatında Irak ordusuna bağlı 2 komutanı öldü.

Erbil’in Soran ilçesine bağlı Sidekan Nahiyesi Müdürü İhsan Çelebi, Türkiye’ye ait savaş uçaklarının Irak ordusunun askeri aracını bombaladığını açıkladı.

Askeri aracın Irak ordusuna bağlı sınır muhafızlarına ait olduğunu kaydeden Çelebi, hava harekatı sonucu can kaybının yaşandığını ifade etti.

Olayda 3’üncü Tugay Komutanı Zübeyir Hali ve sınır birliklerine bağlı 2'inci Alay Komıtanı Muhammed Reşid öldüğü iddia edildi.

Komutanların, sınırdan uzaklaşmaları ve bölgeyi bombardımanların hedefi yapmamaları için PKK’lilerle konuşmaya gittikleri ve o sırada bombardımanın gerçekleştiği bilgisine ulaşıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler