Yeni Zelanda'nın kuzeyindeki Whakaari Yanardağı patlamasında ölü sayısı gittikçe artıyor.

Yeni Zelanda'nın kuzeyindeki Whakaari Yanardağı'nın patlamasından yaralı kurtarıldıktan sonra tedavi altına alınan 31 kişiden birinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 6'ya yükseldi.

Yeni Zelanda'da Whakaari Yanardağı patlamasında, tedavi altındaki 31 yaralıdan birinin daha hayatını kaybettiği, tedavileri süren 30 yaralıdan 25’inin durumlarının kritik olduğu belirtildi.

Son açıklamalarla birlikte hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükselirken, yaralı kurtarılan 34 kişiden 3’ü tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Herhangi bir hayat belirtisinin olmadığı açıklanan yanardağ patlamasının yaşandığı Beyaz Ada'da, mahsur kalan 8 kişiden haber alınamıyor.

Yanardağ patlamasında ölenlerin ve yaralıların isimleri henüz açıklanmadı. Patlamanın olduğu esnada adada bulunan 47 kişiden 24’ü Avustralya, 9’u ABD, 5’i Yeni Zelanda, 4’ü Almanya, ikisi Çin, ikisi İngiltere ve birinin de Malezya vatandaşı olduğu bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler