Şuurlu Öğretmenler Derneği Siirt Şube Başkanı Murat Kalkan, "Yemen’de büyük bir zulüm var, ülkede her gün 130 çocuk ölüyor." dedi.

Siirt'te, Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), İbrahim Hakkı Hazretleri Kız İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde 28 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da Yemenli Müslümanlar yararına kermes düzenleyecek.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Siirt Şube Başkanı Murat Kalkan, Yemenli Müslümanlar yararına düzenlenecek kermese bütün Siirt halkını davet etti.

"Peygamber Efendimizin ‘Bir kardeşinizin ayağına diken batsa onun yanında olmanız gerekir.’ Hadis-i Şerifi uyarınca Yemenli kardeşlerimiz yararına bir kermes düzenleyeceğiz." diyen Kalkan, 'Benim de çorbada tuzum olsun.’ diyen velilerimiz, STK başkanları, kurum müdürleri ve bütün Siirt halkını, Yemenli Müslüman kardeşlerimiz için yapılacak kermese davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"İnsanlık Yemen’de kan ağlıyor"

Kalkan, “Yemen’de büyük bir zulüm var, her gün 130 çocuk ölüyor. Savaşın dışında açlık ve kolera salgını yüzünden insanlar ölüyor. Her ne kadar bir mezhep çatışması dense dahi biz buna kesinlikle inanmıyoruz. Bu bir Amerika-israil oyunudur, bu şekilde bilinmesi gerekiyor; ama bizim için en önemli şey insanlığın Yemen’de kan ağlıyor olmasıdır. Bu nedenden dolayı Yemenli kardeşlerimiz için bir kermes düzenlemeye karar verdik. İnşallah kasım ayının 28’inde bütün gelirini Yemenli Müslüman kardeşlerimize göndereceğiz. Bu kermese bütün halkımız, velilerimiz, STK başkanları, kurum müdürleri davetlidir.” dedi.

"Amacımız Yemen’deki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaktır"

"Bizim amacımız bir nebze olsa Yemen’deki kardeşlerimize merhem olmaktır." diyen Kalkan, "Peygamber Efendimiz bir hadis şerifinde ‘Bir kardeşinizin ayağına diken batsa onun yanında olmanız gerekir.’ diyor. Bu vesile ile halkımızdan bir çorba dahi olsa katkıda bulunmalarını istiyoruz ve bu konuda hassasiyet bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

28 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da başlayacak olan kermes saat 15.00’te sona erecek. (Murat Orhan - İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler