Gazze'de, 3 haftalık aranın ardından yeniden başlayan Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde, işgalcileri protesto eden Filistinli Müslümanlara yine ateş açıldı. Gösterilerde 6 Filistinli yaralandı.

Gazze Şeridi'nin doğusunda bugün ikindiden sonra düzenlenen Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine işgalci siyonistlerin ateş açması sonucu 6 kişinin yaralandığı, çok sayıda göstericinin de göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği bildirildi.

Sınır bölgesindeki toprak yığınlarının arkasına mevzilenen işgalci teröristler, Gazze Şeridi'nin doğusundaki 5 bölgede gösteri için toplanan onlarca kişiye ateş açtı. Acılan ateş sonucu 6 Filistinli Müslümanın yaralandığını bildirildi.

Filistinliler, bugün ikindiden sonra Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü'nün 83'üncü Cuma gösterilerine katılmak üzere Gazze Şeridi'nin doğusundaki belirlenen bölgelere akın etti. 3 hafta ara verildikten sonra yeniden başlayan gösterilere binlerce kişi katıldı.

Öte yandan, Han Yunus'un doğusunda bir Filistinlinin işgalciler tarafından açılan ateş sonucu yaralandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler