Kademeli olarak yüz yüze eğitim devam ederken, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, öğrenci velilerinin yüz yüze eğitim günlerinin arttırılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Okullar tüm yurtta olduğu gibi Adana'da da dezenfektan ve diğer alt yapı çalışmaları sonrasında kademeli olarak yüz yüze eğitime başladı.

Adana'da birinci ve ana sınıfı öğrencileri yüz yüze eğitime başlarken Durgun, öğrenci ve velilerin beklenenden daha yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

Velilerle yaptıkları görüşmelerde normal eğitim sürecine geçilmesi taleplerinin arttığını aktaran Durgun, "Millî Eğitim Bakanlığı'mız Bilim Kurulu'nun önerisi doğrultusunda, kademeli olarak geçiş programı yapıyor Haftalar ilerledikçe çalışmalarımız da artıyor ve analizlerimizi yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Pandemiye karşı önlem alınmasının çok önemli olduğunu fakat daha ağır faturalar ödemeye gittiklerini ve bunun olmaması gerektiğini söyleyen Durgun, "Şartlar ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka yüz yüze eğitime geçmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

Salgın sürecinde öğretmenin ve eğitimin önemini bir kez daha dünya olarak gördüklerini de vurgulayan Durgun şu ifadeleri kullandı:

"Eğitim, toplumun vazgeçilmez yapı taşıdır. Öğretmenlerimizle yüz yüze eğitime geçiş çalışmaları ve alt yapı hazırlıkları yapıldı. Birinci sınıfa yüz yüze ders anlatan öğretmenlerimiz aynı zamanda uzaktan da eğitim veriyor. Öğretmenlerimiz cefakâr bir şekilde çalışmalarına devam ediyor." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler