KPSS ön lisans oturumuna katılan adaylar, sınav heyecanını yaşadı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans oturumuna bir milyondan fazla aday katıldı.

Saat 10.15’te başlayan sınav için adaylar, önceden gelerek sınava girecekleri okulların civarında beklediler.

Üst arama işlemlerinin ardından adaylar, kimlik kartı ve sınava giriş belgelerini göstererek, binalara alındılar.

Adaylar, uzun süredir hazırlandıkları ve heyecanla bekledikleri sınavda genel yetenek ve genel kültür bölümlerinden toplam 120 soruyu yanıtladılar.

Sınav sonrası İLKHA’ya değerlendirmelerde bulunan adaylar, soruların kolay olduğunu ve sınav sonuçlarından ümitli olduklarını dile getirdiler.

2014 yılından beri sınava giren ve sınavın çok basit olduğunu söyleyen Murat Savcı, "Türkçeden her bir paragraftan 2-3 soru sormuşlardı. İlahiyat fakültesi ön lisans mezunuyum. Sınavda coğrafya sorularının biraz daha kolay olmasını beklerdim. Sınavdan 80 puan almayı bekliyorum." dedi.

Ön lisans çocuk gelişimi mezunu olup ücretli öğretmenlik yapan Hale Çolpan ise şunları söyledi:

Sınav güzeldi, 4 yanlış bir doğruyu götürdüğü için bildiğim soruları yaptım, bilmediklerimi boş bıraktım. 70 puan alsam yeterli olacağını düşünüyorum

"Sınavda 15 Temmuz ve yeni kabine ile ilgili güncel soruların çıkmasını bekliyordum." diyen Ömer Çolpan, "KPSS sınavına 2’nci kez giriyorum. Bu sefer daha iyi çalıştım. Hayırlısıyla memur olmak için çalışıyorum. Genel anlama sınav kolaydı. İnşallah memur olacağım." şeklinde konuştu.

Saat 12.25’te sona eren sınavın soru ve cevaplarının ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden adaylara duyurulması bekleniyor.

ÖSYM’nin açıklamasına göre, KPSS önlisans oturumunun sonuçları 29 Kasım 2018 tarihinde adayların erişimine açılarak duyurulacak. (Hamza Adiyaman, Nizamettin Aşkın- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler