Gaziantep'te görev yapan öğretmenlerin "2023 Eğitim Vizyonu" çerçevesinde hedeflenen kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlayacak "Tasarım ve Beceri Atölyeleri İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında kentte görev yapan öğretmenlerin "2023 Eğitim Vizyonu" çerçevesinde hedeflenen kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlayacak "Tasarım ve Beceri Atölyeleri İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete katıldı.

İmzalanan protokolün ardından bir açıklama yapan Vali Gül, bu projeyle "2023 Eğitim Vizyonu"nda hedef gösterilen çalışmaların daha iyi ve daha başarılı yapılacağını söyledi.

Teknolojinin her geçen gün hızla geliştiğini aktaran Gül, "Öğretmenlerimiz üniversitelerimizde çok iyi yetişiyor. Fakat her geçen eğitimde yeni araç ve gereçler kullanılmaya başlanıyor. Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Öğretmenlerimiz de bu teknolojiye kendilerini en iyi şekilde hazırlamak istiyorlar." dedi.

Gül, "Bu projeyle, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenlerimiz, üniversitenin, eğitim fakültesinin sağladığı imkânlarla beceri atölyeleri, dene-yap atölyeleri başta olmak üzere '2023 Eğitim Vizyonu'nda hedef gösterilen ve temeli öğretmen olan çalışmaları, daha iyi, daha başarılı bir şekilde yapacaklardır. Bunu hep birlikte başaracağız. Öğretmenlerimize yani uygulayıcılara bunun eğitimini vermeden dünyanın en iyi teknolojilerini getirirsek dahi bir tarafı eksik kalmış olacaktır." ifadelerini kullandı.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür de Gaziantep'teki eğitim modeline yeni bir bakış açısı kazandırmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü ile farklı bir yapılanmaya gidildiğini vurguladı.

Gür, "Özellikle dene-yap ve tasarım beceri atölyelerinde eğitim verecek öğretmenlerimizin baştan itibaren deneyim kazanmaları gerekiyordu. Bu kapsamda Gaziantep Üniversitesi sorumluluk alarak eğitim fakültesi bünyesinde diğer fakültelerin de dâhil olduğu, öğretmenleri baştan eğiterek sadece teorik bilgilerle değil, pratik ve aynı zamanda hayata dokunan projelerle deneyim kazandırmak, onlara kalite kazandırmak istedik. Özellikle sürekli eğitim merkezi üzerinden yapılacak bu proje ile Gaziantepli gençlerimiz ileride akranlarına göre daha farklı, daha donanımlı bir şekilde eğitilecekler." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ise, öğretmenlik mesleğinin artık öğretmenin kendi meslek hayatındaki olgunlaşma sürecini ifade ettiğini belirterek, bu süreç içerisinde eğitimlerinin niteliğinin artması, içeriğinin zenginleşmesi ve birçok disipline yatkın olmalarının önemli olduğunun altını çizdi.

Proje hakkında da bilgi veren Mete, "İlimizde görev yapan öğretmenlerimize seminer dönemlerinde Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği içerisinde yaklaşık 50 saat üzerinden planladığımız bir eğitime tabi olacaklar. Bu eğitim neticesinde alacakları sertifikalar ile özellikle tasarım beceri atölyelerinde, öğretmenlerimizin derse girmeleri, eğitimlerini bu şekilde koordine etmeleri en nihayetinde de öğrencilerimize maksimum bir fayda sağlayacak nitelikte bir donanıma sahip olmalarını arzu ediyoruz." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Gül, Rektör Gür ve Milli Eğitim Müdürü Mete arasında işbirliği protokolü imzalandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler