Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları açıklandı. Sonuçlara “meb.gov.tr” adresinden ulaşılabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı lise 1. nakil sonuçlarını öğrencilerin erişimine açtı. Binlerce öğrenci istedikleri liselere yerleşmek için nakil başvurusunda bulunmuştu. 1. nakil sonuçları sorgulamak için sisteme T.C. kimlik numarası girilmesi gerekiyor.

Birinci nakil başvuruları 10 Ağustos’ta sona ermişti. Nakil başvuru sonuçlarını www.meb.gov.tr ve e okul üzerinden öğrenmek mümkün.

İkinci nakil başvuruları başladı

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvuruları bugün itibariyle başladı. Başvurular 17 Ağustos'a kadar devam edecek. 2. nakil tercih sonuçları ise 19 Ağustos'ta ilan edilecek.

Tercih işlemlerinin yapılacağı yerler

Tercih işlemi öğrenci/veli tarafından bireysel olarak https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmi ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler