​Gaziantep’te karne heyecanı yaşayan öğrencilerden kimileri yarıyıl tatilinde kitap okuyarak kimileri de "O’nu oku, O’nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavı"na hazırlık yapacaklarını belirterek, tatili en iyi şekilde değerlendireceklerini söylediler.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle öğrenci ve öğretmenler için 15 günlük tatil bugün başladı. Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip Gaziantep’te, 77 bini Suriyeli öğrenci olmak üzere yaklaşık 600 bin öğrenci karne aldı.

Gaziantep'te 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak karnelerini alan öğrenciler 15 günlük tatile girmenin sevincini yaşadı. Öğrenciler, iki hafta sürecek olan yarıyıl tatilinin ardından 4 Şubat Pazartesi günü tekrar ders başı yapacak.

Şehitkamil ilçesinin Girne Mahallesi’ndeki Kıbrıs Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler, karnelerini ve tatile çıktıkları için mutlu oldukları söylediler.

Karne alan öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ile velilerin de büyük bir heyecan yaşadığı görülürken, karne alan öğrenciler, İLKHA muhabirine yaptıkları açıklamada, yarıyıl tatilinde kitap okuyarak ve Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından 17 Şubat 2019 tarihinde düzenlenecek olan O’nu oku, O’nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavı"na hazırlık yapacaklarını belirttiler.

Öğrencilerden Meryem Zeliha Korkmaz, karnesini aldığı için çok mutlu olduğunu belirterek "Arkadaşlarım da karnelerini aldıkları için çok mutlular. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlarla birlikte ders yaptık, öğretmenlerimiz bize ders anlattı. Tüm öğretmenlerimiz bize yardım ettiler. Tüm öğretmenlerime ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Tatilde Siyer Sınavı’na hazırlık yapacağım, tatilimi kitap okuyarak ve ders çalışarak geçireceğim." dedi.

"Karnemizi aldığımız için sevinçliyiz"

Karnesini aldığı için çok mutlu olduğunu belirten Mustafa Talha ise "Ama bir yandan da üzülüyoruz. Çünkü 15 gün boyunca okulumuzdan ve arkadaşlarımızdan ayrı olacağız. Karnemizi aldığımız için de sevinçliyiz. Öğretmenlerimize, Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. 15 günlük tatilde, biraz daha çok çalışarak eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız. Bize eğitim verdikleri için tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Teşekkür ve takdir alamayan arkadaşlarımızın da üzülmesine gerek yok. Çünkü 15 tatilde daha çok çalışarak eksiklerimizi kapatabiliriz." ifadelerini kullandı.

"Tatilimi kitap okuyarak geçireceğim"

Tatilini kitap okuyarak geçireceğini Fatma Akkartal  da "Ben teşekkür belgesi aldım. İkinci daha çok çalışarak takdir belgesi alacağım. Teşekkür belgesi alan arkadaşlarımda önümüzdeki dönem takdir belgesi almaları için bir daha ki dönem daha çok çalışmaları gerekiyor. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Tatilimi ailemle geçireceğim ve kitap okuyup, ders çalışacağım. Kardeşlerimle bol vakit geçireceğim. Karnemi ve teşekkür belgesi aldığımız için çok mutluyuz. Ama takdir belgesi de almak isterdim." şeklinde konuştu.

"15 tatilde bol bol derslerime çalışacağım"

Esengül Kaya da "Ben teşekkür belgesi aldım. Bundan dolayı da çok mutluyum. Takdir belgesi almayı istiyordum ama bu dönem olmadı. İkinci dönem takdir belgesi almak için 15 tatilde bol bol derslerime çalışacağım. Okul ile öğretmenlerimden çok memnunum. Disiplinli bir okulda eğitim almak çok güzel bir duygu. Tatilde bol bol kitap okuyup, ailemle vakit geçireceğim. Kardeşlerime ders çalıştıracağım." diye konuştu.

"Tatilde kitap okuyacağım ve ders çalışacağım"

Mehmet Emin Öztürk ise "Böyle bir okula sahip olduğumuz için çok sevinçliyiz. Ben, karnemle birlikte teşekkür belgesi aldım. Bir daha ki dönemde takdir belgesi almayı umuyorum. Tatilde ailemle birlikte vakit geçireceğim, kitap okuyacağım, ders çalışacağım ve oyun oynayacağım." diye belirtti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler