​Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ikinci el taşıt ticareti yapan ve yetki belgesini bugüne kadar almayan işletmelerin 31 Ağustos'a kadar yetki belgesi almaları gerektiğini belirtti.

Bakan Pekcan, bugün Resmi Gazetede yayımlanan "İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişik Yapılmasına Dair Yönetmelik"  ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla uyarılarda bulundu.

Uyarılarda şu ifadeler yer aldı:

"-İkinci el taşıt ticareti yapan yetki belgesini bugüne kadar almayan işletmelerin 31 Ağustos 2020 tarihine kadar yetki belgesi alması gerekiyor.

-Bir takvim yılı içinde 3'ten fazla taşıt satışı, ticari faliyet kabul edilecek ve kayıt dışı faaliyetlere yaptırım uygulanacak.

-İkinci el taşıt alımı satışlarında Güvenli Ödeme Sisteminin kullanılması zorunlu hale getirildi.

-Yapılan düzenlemelerle ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretinde haksız rakabetin ortadan kaldırılması, süni fiyat araştırılmasının önlenmesi ve kayıt dışının önlenmesi amaçlanıyor." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler