Şahinbey Belediyesi ile İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü arasında 2015 yılı içerisinde vatandaşların kendi işlerini kurmaları ve devam ettirmeleri amacıyla 400 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Protokolü imzalandı.

Şahinbey Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen protokol imza törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin katıldı.

İmzalanan protokol çerçevesinde, toplam 400 kişiye girişimcilik eğitimi verileceğini söyleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Belediyemiz ile İŞKUR arasında girişimcilik protokolü imzalıyoruz. Bize destek veren kurumlar arasında KOSGEB ve Halk Eğitim Müdürlüğü de bulunuyor. Bu eğitimler bizim Kurban Baba Sosyal Tesisi'nde gerçekleştirilecek. 6 ay sürecek olan eğitimlerimizde 25'er kişilik sınıflar halinde 16 grup faydalanacak. 70 saatlik eğitim sonrasında katılımcılar sertifikalarını almış olacak. Kurslara katılanlara günlük 20'şer lira ödenek verilecek ve içlerinde sigortasız olan varsa sigortaları yapılacak." ifadelerini kullandı.

Eğitim sonrasında sertifika almayı hak eden kişilerin, KOSGEB'e başvurarak 30 bin TL hibe, 70 bin TL de faizsiz kredi alamaya hak kazanarak kendilerine işyeri açabileceklerini kaydeden Tahmazoğlu, Projenin yeni girişimcilerin ortaya çıkması ve yeni istihdam alanının oluşması açısından gayet önemli olduğunu söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler