​Diyarbakır’da şehir içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 ila 35 oranında zam yapıldı.

Diyarbakır merkez şehir içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 ila 35 oranında zam yapılarak 1.50 kuruş olan tam yolcu ücreti 2 TL’ye yükseltildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis kararıyla kent içi toplu ulaşımı sağlayan minibüs, halk otobüslerinin taşıma ücretlerine zam yapıldı.

Yeni uygulamaya göre; öğrenci ve tam olmak üzere iki ayrı tarifenin uygulanacağı kaydedildi. Tarifelerden birinin yetişkinlerin taşınmasında uygulanacak olan tam bilet tarifesi, diğerinin ise ilköğretim, lise ve yüksekokul öğrencilerine yönelik farklı fiyat tarifesi belirlendi.

Buna göre 100 halk otobüsü ile 376 minibüs için taşıma ücretlerine zam yapılırken, tam tarife 2 TL, öğrenci tarifesi 1,50 TL olurken; halk otobüslerinde tam tarife 1,75 TL, öğrenci tarifesi 1,25 TL'ye yükseldi.

241 belediye otobüslerinde ise artış olmadı. Yeni fiyatlar belirlendikten sonra uygulamaya konuldu. (Emrah Deniz-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler