Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, Türkiye’nin büyümesinin milli gelirinin adil olarak dağıtılmasına bağlı olduğunu ifade etti.

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, 3600 ek gösterge sözünün kapsamının genişletilmesi ve seçim vaatleri arasında yer alan bu sözün yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

3600 ek gösterge sözü kapsamı genişletilerek yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan Deniz, "27 yıldır hak ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Vesayeti deşifre etmek, haksızlığa uğrayanların hakkını savunmak, hukukunu korumak için sendikal yolculuğuna çıktık. Yeni ve adil bir dünya düzeni için değerlerimizle hareket ederek, eski Türkiye'nin alışkanlıklarını değiştirmek için eski Türkiye özlemi duyanlara karşı uzun soluklu bir mücadele veriyoruz." dedi.

24 Haziran seçimleri öncesinde vaat edilen, Cumhurbaşkanlığı ikinci 100 Günlük Eylem Planı’nda ve 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer verilen 3600 ek göstergenin, tüm eğitim çalışanlarını kapsayacak şekilde bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini dile getiren Deniz, "3600 ek gösterge vaadinin üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen somut bir adım atılmadı. İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nda ve 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde yer verilen 3600 ek gösterge ile ilgili çalışma bir an evvel yapılarak meclise sunulmalıdır. Hem teklifçisi hem de takipçisi olduğumuz 3600 ek göstergenin kapsamı, bütün eğitim çalışanlarını ve bütün kamu görevlilerini içine alacak şekilde genişletilmeli ve memurun memnuniyetsizliği daha fazla büyümeden bir an önce hayata geçirilmelidir." ifadelerini kullandı. (Cemil Özdaş - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler