Petrol fiyatları, Coronavirus vakalarında yaşanan artış, Libya’nın üretimi artırmaya hazırlanması ve ABD’de seçimlerden önce mali teşvik paketinin geleceğine dair beklentilerin azalmasıyla, son üç haftanın düşüğünde yatay seyretti.

Vadeli kontratlar pazartesi günü varil başına 39 doların altına düştükten sonra yüzde 0.5 değer kazandı.

Libya, imzalanan ateşkes sonrasında, en büyük petrol sahalarından sonuncusunu yeniden açmaya hazırlanıyor, böylece ülkedeki üretim de günlük 1 milyon varil seviyesine doğru ilerliyor. Öte yandan, ABD mali teşvik paketinin seçimlerden önce yürürlüğe gireceğine dair beklentiler de giderek azalıyor.

Asya küresel petrol talebi için kurtarılmış bölge olmaya devam ederken, ABD ve Avrupa’daki Covid-19 vaka sayılarında yaşanan artış, zayıf olan toparlanmanın tamamen önünün kesileceğine dair endişeleri artırdı.

Suudi rejimi Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman yaptığı açıklamada, piyasalar için en kötüsünün geçtiğini fakat OPEC+’ın hala dikkatli olması ve anlaşılan üretim kesintilerine uyması gerektiğini söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler