​Bitlisli kadınlar, çocukları HDP tarafından kandırılarak dağa gönderildiği gerekçesiyle Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetini tutan annelere destek ziyaretinde bulundular.

Çocukları HDP tarafından kandırılarak dağa gönderildiği gerekçesiyle Diyarbakır İl Başkanlığı önünde sürdürülen evlat nöbetinin 100'üncü gününde de annelere destek ziyaretleri devam etti.

Bitlis’te faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruşlarının kadın temsilcileri, evlat nöbetinin 100'üncü gününde Diyarbakır’a giderek annelere destek ziyaretinde bulundular.

Ellerinde pankartlarla Diyarbakır’a giden Bitlisli kadınlar, Diyarbakır annelerinin yalnız olmadıklarını, Bitlisli kadınlar olarak her zaman yanlarında olacaklarını belirttiler.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Bitlisli kadınlar, dağa kaçırılan çocukların sadece buradaki annelerin değil kendi evlatları da olduğunu söylediler. (Şükrü Tontaş-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler