در چهارمین نشست علما، با تاکید بر اتحاد امت، اظهار شده است که این فعالیت ها به نفع حل مشکلات امت خواهد بود.

ملا بشیر شیمشک، دبیرکل کمیسیون نشست علما با تاکید بر اهمیت علما در جامعه، اظهار کرد که مهمترین نقطه این نشست ها، گرد هم آمدن علما است.

شیمشک گفت: ما اهداف زیادی درباره این برنامه داریم. مهمترین هدف ما، اتحاد امت اسلامی است. امروز امت اسلامی نیاز به محبت و اتحاد دارد. علت اصلی مشکلات امت اسلامی، اختلافاتی است که در امت اسلامی وجود دارد. ما از اینجا می گوییم که برای از بین رفتن این اختلافات و تاسیس محبت و اتحاد لازم است که علما گرد هم آیند و یکدیگر را بشناسند و با مشکلات امت دردمند شوند. علما باید درباره مشکلات امت با هم مشورت کنند و برای مشکلات موجود راه حل پیدا کنند.

به دلیل اینکه مسلمانان به وظایف خود عمل نمی کنند، ناعدالتی وجود دارد

شیمشک با بیان اینکه یکی از علل تسلط کفر به جغرافی مسلمانان، عدم عمل مسلمانان به وظایف خود است، گفت: علما که پزشک مردم هستند، باید وظیفه پزشکی معنوی خود را به جا بیاورند.

شیمشک گفت: کسانی که این امت را می شناسند، علما هستند. بنابراین تا زمانی که علما گرده نیایند و یکدیگر را دوست نداشته باشند و درباره مشکلات امت صحبت نکنند و براساس قرآن و سنت راه حل پیدا نکنند، مشکل این مردم پایان نمی یابد. مشکل این مردم عدم عملی شدن اسلام در جامعه است. امروز کفر بر جغرافی اسلامی مسلط شده است. به نظر شما علت این چیست؟ علت این، عدم اعمال مسلمانان براساس وظایف خود است. به دلیل اینکه مسلمانان به وظایف خود عمل نمی کنند، ناعدالتی وجود دارد. به همین دلیل غیر مسلمانان به مناطق ما می آیند. پس باید علما که پزشک مردم هستند، باید وظیفه پزشکی معنوی خود را به جا بیاورند، برای حل مشکل این امت تلاش کنند.

عبد العزیر رضایی، با بیان اینکه از کردستان شرقی برای شرکت در این نشست آمده است، اظهار کرد که علت اصلی مشکلات مسلمانان دور شدن آنها از قرآن است.

رضایی گفت: بدیع الزمان سعید نورسی می گوید، "ویلیام اوارت، نخست وزیر انگلیسها هیئتی را برای برداشتن قرآن از مسلمانان موظف می کند. به آنها می گوید، "مسلمانان را به وضعی در بیاورید که فقط قرآن را بخوانند ولی به آن عمل نکنند". علت مشکلات کنونی ما دوری از قرآن است.

رضایی در ادامه گفت: اصحاب پیامبر در دستان او تربیت شده و به کل جهان گسترده شدند. روزی آمد که پس از آنها کسی در جامعه به قرآن عمل نکرد. به همین دلیل مسلمانان خوار شدند. اختلافات بین آنها ایجاد شد. ولی نباید خیلی به این چیز ها توجه کنیم. باید ما مسلمانان بر اساس قرآن و سنت عمل کنیم.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها