اسحاق ساغلام، رئیس هداپار در رابطه با مطابقت بین آمریکا و ترکیه درباره سوریه گفت: مردم مسلمان کرد را به انصاف امپریالیست ها وانگذارید.

اسحاق ساغلام، رئیس حزب مطالبه آزاد در ساختمان حزب خود در دیاربکر رویدادهای اخیر را ارزیابی کرد.

ساغلام خاطرنشان کرد، مسبب اصلی مشکلات امت اسلامی، کشورهای آمریکا، روسیه، انگلستان و فرانسه و دیگر کشورهای امپريالیست است.

ساغلام در بیانات خود در خطاب به روسای کشورهای اسلامی گفت: مردم مسلمان کرد را به انصاف امپریالیست ها وانگذارید.

ساغلام با تاکید برعدم اعتماد به کشورهای امپریالیست بخصوص آمریکا، گفت: مسبب اصلی مشکلات امت اسلامی، کشورهای آمریکا، روسیه، انگلستان و فرانسه و دیگر کشورهای امپريالیست است. منبع اصلی مشکلاتی که وجود دارد، برنامه ها و نقشه های این نیروهای امپريالیست است. بدون اینکه این را مخفی کنند، با اعمال خود آشکار می کنند. ندیدن همه اینها، تکیه کردن به آنها، واکنش نشان دادن با اعتماد بر آنها، فقط گول زدن خود است. به نفع اسلام، امت و مسلمانان و مسئولین نیست.

ای حاکمان کشورهای اسلامی! تاکنون خیلی اشتباهات انجام دادید

ساغلام در خطاب به روسای کشورهای اسلامی گفت: ای حاکمان کشورهای اسلامی! تاکنون خیلی اشتباهات انجام دادید. با پذیرفتن کارهای درست همه شما، اشتباهاتتان را نیز به زبان می آوریم. دشمنی و حساب های مخفی و منافع ملی را که تاکنون وجود داشته است، به گوشه ای بگذارید. با اولویت قرار دادن آنچه که به نفع امت و اسلام و مسلمانان است، گردهم آیید، بنشینید و صحبت کنید.

مسئله مسلمانان را به عهده دشمنان اسلام وانگذارید و رفتارهایی را که باعث دخالت آنها می شود، انجام ندهید. در غیر این صورت، امت و همه اجزای امت با مشکل روبه رو خواهد شد. ریختن شدن خون ها، اشغال شدن خاکهایمان ادامه خواهد داشت.

شاید ما به عنوان هداپار نمی توانیم کسی را تحریم کنیم، ولی کسانی را که به دعوت ما پاسخ ندهند و گردهم نیایند و برای اینکار بهانه ای بیاورند به پروردگارمان شکایت خواهیم کرد.

مردم مسلمان کرد را به انصاف امپریالیست ها وانگذارید

ساغلام در ادامه فراخوانی اش گفت: ای حاکمان کشورهای اسلامی! مسئله کرد را بین خودتان حل کنید، به طوری که همه حقوق مردم مسلمان کرد را در نظر بگیرید. مردم مسلمان کرد را به انصاف امپریالیست ها وانگذارید و آنها را نیازمند نکنید. اگر در این خصوص کاری انجام نشود، آمریکا، روسیه و انگلستان و دیگر کشورهای امپريالیست به دخالت در این مشکل ادامه می دهند و برای منافع خود کشته شدن مردم ما را با خوشحالی تماشا خواهند کرد.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها