5 خانواده ایرانی نیز در اعتراض به ربودن شدن فرزندشان جلوی ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها شروع به تحصن کردند.

در اعتراض خانواده هایی که به نوبت فرزند نشستند، خارج از کشور نیز خانواده هایی شرکت کردند. تحصنی که خانواده هایی که فرزندشان ربوده شده است در 3 سبتامبر آغاز کردند، در صبح روز چهاردمین با شرکت یک خانواده ی دیگر به 35 خانواده رسیده بود.

بعد از 4 خانواده از ایران برای شرکت در تحصن جلوی ساختمان حزب دموکراتیک خلق ها آمدند. خانواده های ایرانی که خبری از فرزندانشان ندارند، با شرکت در خانواده هایی که به نوبت فرزند نشستند، برای برگشت فرزندانشان به تحصن نشستند.

با شرکت خانواده های ایرانی، تعداد خانواده های تحصن کننده به 40 خانواده افزایش یافت. رستم عبدلی، با بیان اینکه به علت خبر نداشتن از برادرش امید عبدلی از استان ارومیه آمده است، اظهار کرد که می خواهد هر چه زودتر برادرش را بیابد.

رستم عبدلی در خطاب به برادرش گفت: نه سال است که خبری از برادرم نداریم. در تلویزیون دیدیم. آمدم که اینجا بیایم و صدایم را به گوی همه برسانم. از اینجا به برادرم می گویم، "هر کجا که باشی بیا. منتظر تو هستیم".

آقای فهمی حاکمی نیز با بیان اینکه 5 سال است هیچ خبری از پسرش الیاس حکیمی ندارند، اظهار کرد که تنها خواسته اش رسیدن به فرزندش هست. حکیمی گفت: 5 سال است که خبری از پسرم ندارم. در تلویزیون دیدم که اینجا تحصن کردند. ما نیز اینجا نشسته و صدایمان را می رسانیم.

هیئتی از سازمان مشاهده حقوق انسانی ایران خانواده های ایرانی را همراهی کرد.  (ILKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

اخبار مرتبط

انتخاب سردبیر

Mobil Uygulamamızı İndirin

برگزیده ها