Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün uygulamaya koyduğu proje ile denizlerde ve iç sularda 9 bin futbol sahası büyüklüğü alanda hayalet ağ taraması yapıldı. Hayalet ağların temizlenmesi ile yaklaşık 1,5 milyon balığın ölmesi engellendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün uygulamaya koyduğu proje ile 2014-2018 tarihleri arasında denizlerde ve iç sularda yaklaşık 9 bin futbol sahası büyüklüğü alanda hayalet ağ taraması yaptı. Balıkçılar tarafından terk edilen ve hayalet ağ diye isimlendirilen bu ağların temizlenmesi ile yaklaşık 1,5 milyon balığın ölmesi engellendi.

"Denizlerin Terkedilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi" 2014 yılında deniz ve iç sularında unutulan veya terk edilen ve hayalet ağ olarak tabir edilen av araçlarının temizlenmesi amacı ile uygulamaya konulmuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler