Gaziantep'in Araban ilçesinde, arazi anlaşmazlığı nedeniyle annesi ve kardeşleri tarafından öldürüldüğü iddia edilen Gündüz Karadeniz'in boş bir araziye gömüldüğü öne sürüldü.

İddiaya göre, ilçenin Yukarı Karavaiz Mahallesi'nde 20 yıl önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle aile içerisinde tartışma çıktı. Tartışma sırasında Karadeniz, annesi Z.K. ve kardeşleri tarafından öldürüldü.

20 yıl boyunca herkesin kayıp olarak bildiği Karadeniz'in öldürüldüğü ile ilgili yapılan bir ihbar üzerine jandarma çalışma başlattı. Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki çalışma sonucu jandarma Karadeniz'in ailesinin evinin bahçesinde ve cesedin bulunduğu arazide kazı çalışmaları yaptı. Kazıda Karadeniz'e ait olduğu ileri sürülen kemikler bulundu.

Kazı çalışmalarında bulunan kemikler üzerine Gaziantep ve Adana'da çok sayıda adrese eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Operasyonlarda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında arazide bulunan kemikler, Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler