Türkiye'nin sınır dışı ettiği Ürdün uyruklu ABD vatandaşı DAİŞ'linin Edirne'de Pazarkule Sınır Kapısı ile Yunanistan'ın Kastanies Sınır Kapısı arasındaki tampon bölgedeki bekleyişi 5 gündür sürüyor.

Ürdün uyruklu ABD vatandaşı DAİŞ'li Muhammad Darwis B'nin tampon bölgede bekleyişi 5'inci gününde sürüyor.

İçişleri Bakanlığı, DAİŞ'linin ABD tarafından kabul edileceğinin taahhüt edilmesi üzerine gerekli işlemlerin başlatıldığını bildirmişti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Yabancı Terörist Savaşçı olan ve hakkında sınır dışı kararı alınan, 11.11.2019 tarihinde isteği üzerine 3'üncü ülke olarak Yunanistan'a sınır dışı edilen ancak Yunanistan'ın kabul etmemesi üzerine ara bölgede kalan Amerika Birleşik Devleti uyruklu Yabancı Terörist Savaşçı (YTS) ile ilgili olarak; ABD tarafından ülkeye kabul edileceği ve seyahat belgesi düzenleneceğinin taahhüt edilmesi üzerine ABD'ye gönderilmek üzere gerekli işlemler başlatıldı." İfadelerine yer verilmişti.

Açıklamada ayrıca, Birleşik Krallık uyruklu bir DAİŞ'linin Londra'ya, Almanya uyruklu 7 DAİŞ'linin ise Berlin'e sınır dışı edilmesi işlemleri gerçekleştirildiği bilgisine yer verilmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler