Adalet Bakanlığı Sözcülüğü müessesesi kuruldu

Adalet Bakanlığı kamuoyunun doğru ve sağlıklı şekilde bilgilendirilmesi amacıyla Bakanlık Sözcülüğü müessesesi kurdu. Adalet Bakanlığı Sözcülüğüne Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin getirildi.

Adalet Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakanlığın yürüttüğü faaliyetlerle ilgili kamuoyunun doğru, sağlıklı ve gecikmeksizin bilgilendirilmesi amacıyla Bakanlık Sözcülüğü müessesesi kuruldu.

Adalet Bakanlığı, Bakanlık Sözcülüğü müessesi ile anlık bilgi akışını sağlamayı, medyanın ve kamuoyunun doğru bilgiye erişimini etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini hedefliyor. Adalet Bakanlığı Sözcülüğüne Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin getirildi. Çekin, Bakanlığın çalışmaları hakkında, düzenli olarak yazılı ve sözlü açıklamalar yapacak.

2017 yılından bu yana Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevini de yürüten Ertuğrul Çekin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İdari Yargı Hakimi olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Ankara İdare Mahkemesi, Danıştay, Adalet Bakanlığı, Hâkimler ve Savcılar Kurunda görev yaptı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler