​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni genelge ile 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş ve çıkışlar 15 gün süreyle yasaklandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan genelge 81 ilin Valiliklerine gönderildi.

Alınan karar neticesinde yasağın geçerli olduğu illerden biri olan Adana'da polis ekipleri, kentin giriş ve çıkış noktalarında sıkı önlemler alıyor. Çalışmalara havadan da devam eden Adana Emniyet Müdürlüğü, helikopter ile de Adanalılara evde kalınması ve kurallara riayet edilmesi çağrısında bulunuyor.

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri kapsamında kentte ikametgahı bulunmayanların Adana’ya girişlerine izin verilmezken polis, Gaziantep-Adana-Tarsus ve Osmaniye karayollarını kapattı. Uygulama bölgelerinde kamyon ve TIR harici her aracı durduran ekipler, şehir içinden otobana bağlanan bazı yolları da bariyerlerle kapattı. (İLKHA)  

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler