Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını dolayısıyla 16 Mart 2020 tarihinde itibaren Türkiye genelinde cami ve mescitlerde cemaatle vakit namazları ve Cuma namazlarına ara verilmişti.

Yeni normalleşme sürecinde Müslümanların hasretle beklediği camilerde, 29 Mayıs'ta yeniden kılınmaya başlanacak olan Cuma namazı öncesi, Adıyaman’da ibadete açılacak camilerin listesi il Hıfzıssıhha Kurulu tarafından belirlendi.

Belirlenen 44 cami ve 21 açık alan olmak üzere toplamda 65 alanda Cuma namazı kılınacak.

29 Mayıs 2020 tarihinde Adıyaman'da sosyal mesafe kuralına uyularak cuma namazının kılınacağı cami ve açık alanlar ve okul bahçeleri şu şekilde:

Cuma ve vakit namazları kılınacak camiler

1. Adıyaman Üniversitesi Cami Avlu ve Bahçesi 2. Alitaşı Cami Avlu ve Bahçesi 3. Altınşehir Cami Avlu ve Bahçesi 4. Asım Karaer Cami Avlu ve Bahçesi 5. Belediye Cami Avlu ve Bahçesi 6. Bila Habeş Cami Avlu ve Bahçesi 7. Buğday Pazarı Mescidi Avlu ve Bahçesi 8. Emine Uyumaz Cami Avlu ve Bahçesi 9. Emine Yaşar Cami Avlu ve Bahçesi 10. Emir Sultan Cami Avlu ve Bahçesi 11. Esentepe Cami Avlu ve Bahçesi 12. H. Mahmut Gürbüz Cami Avlu ve Bahçesi 13. Hacı Keleş Cami Avlu ve Bahçesi 14. Hacı Mustafa Öncel Cami Avlu ve Bahçesi 15. H. Mustafa Zombaba Cami Avlu ve Bahçesi 16. Hastane Cami Avlu ve Bahçesi 17. Hendek Cami Avlu ve Bahçesi 18. Hoca Ömer Cami Avlu ve Bahçesi 19. Hz. Ali Cami Avlu ve Bahçesi 20. İnandı Cami Avlu ve Bahçesi 21. Kab Cami Avlu ve Bahçesi 22. Karaali Cami Avlu ve Bahçesi 23. Karapınar Cami Avlu ve Bahçesi 24. Malazgirt Cami Avlu ve Bahçesi 25. Maraşlılar Cami Avlu ve Bahçesi 26. Mehmet Zahid Korkut Cami Avlu ve Bahçesi 27. Niyazi Mısri Cami Avlu ve Bahçesi 28. Ömer Faruk Cami Avlu ve Bahçesi 30. Örenli Mahallesi Cami Avlu ve Bahçesi 31. Polis Lojmanları Cami Avlu ve Bahçesi 32. Saltoğlu Cami Avlu ve Bahçesi 33. Yeşilyurt Cami Avlu ve Bahçesi 34. Yenipınar Cami Avlu ve Bahçesi 35 Yeni Hal Pazarı Hz Osman Cami Avlu ve Bahçesi 36. Şehit Rıza Fırat Cami Avlu ve Bahçesi 37. Şire Pazarı Cami Avlu ve Bahçesi 38. TPAO Şeyh Edepali Cami Avlu ve Bahçesi 39.Tekstil Cami Cami Avlu ve Bahçesi 40. Toki Cami Cami Avlu ve Bahçesi 41. Tümrüz Cami Avlu ve Bahçesi 42. Ulu Cami Avlu ve Bahçesi 43.Varlık Cami Avlu ve Bahçesi 44. Sincikliler Cami Avlu ve Bahçesi.

Cuma namazı kılınacak açık alanlar:

1. Altınşehir İmam Hatip Ortaokulu Bahçesi 2. Atatürk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesi 3. Fatih İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 4. Gazi İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 5. Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 6. Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesi 7. Polis Amca İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 8. Safvan Anadolu İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 9. Şehit Akif Güleş İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 10.Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 11. Şehit Hasan Aydoğdu Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesi 12. Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesi 13. Şehit Turan Çelik İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 14. TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçesi 15. Zeynep Turgut İmam Hatip Ortaokul Bahçesi 16. Adıyaman Stadyumu Avlusu 17. Sümerevler Sahası 18. Küçük Sanayi Halı Sahası 19. Eski Otogar Alanı 20. Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Avlusu 21. Yeni Mahalle Semt Pazarı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler