Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında Ankara’ya araç giriş ve çıkış yasağı, dün geceden itibaren başladı.

Gece yarısı itibariyle 30 büyükşehir ile Zonguldak şehrine giriş ve çıkışlar yasaklandı. İzin belgesi olanlar ise polis, jandarma ve sağlık çalışanları kontrolünden geçtikten sonra yollarına devam edebiliyor.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Ankara’da polis ve jandarma ekipleri, tüm giriş çıkışlarına oluşturdukları uygulama noktalarında yolları kapattı. Başkentin giriş ve çıkışlarında görevli ekipler, geçerli mazeretleri ve izin belgeleri olmayanlar geri çevirdi.

Gece yarısı itibariyle şehrin giriş ve çıkış noktalarında denetim yapan ekipler, yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanların ateşleri sağlık tarafından kontrol edildikten sonra araçların transit geçişlerine müsaade edildi.

İçişleri Bakanlığının genelgesinde yer alan istisnai durumlar dışında şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmezken, şehirden çıkmak isteyen sürücüler ise tekrar geri çevrildi. Ekipler, sürücülerin seyahat izin belgelerini kontrol etti, virüs salgınına ilişkin uyarılarda bulundu.

Öte yandan tedbirler kapsamında daha önce sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üstü vatandaşlar için şimdi de 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma yasağının getirilmesiyle sessizliğe bürüyen Ankara daha da sesiz olduğu gözlemlendi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler