Bitlis’in Tatvan ilçesinde gerçekleştirilen asayiş uygulamasında, 2 bin 140 kişi sorgulandı.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 458 personelin katılımıyla asayiş uygulaması yapıldı. Huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması ve varsa suç delillerini ele geçirilmesi amacıyla gerçekleştirilen asayiş uygulamasında, 2 bin 140 kişi sorgulandı.

73 iş yeri ve 459 aracın kontrol edildiği asayiş uygulamasında, arana 2 kişi yakalanırken, yoklama kaçağı olduğu tespit edilen 19 kişi hakkında işlem yapıldı. Ruhsatsız olduğu tespit edilen 4 işyeri hakkında tutanak tutulurken, 2 kişi üzerinde 15 gram esrar maddesi ve bir adet kurusıkı tabanca ele geçirildi. Uygulamada,  8 araca ve bir alkollü sürücüye Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince toplam 12 bin 941 TL cezai işlem uygulandığı bildirildi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler