Diyarbakır'ın Lice ilçesinde evinin bahçesinde iş makinesiyle yapılan aramalar sonucunda 100 kilogram esrar bulunan şüpheli, gözaltına alındı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Lice ilçesi mülki sınırları içerisinde 17 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 22.00'den itibaren başlatılan operasyonun dün itibariyle tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Gerçekleştirilen temas ve adli arama faaliyetleri neticesinde; bir adet mayın/EYP düzeneği, bir adet 6'lı pil bloğu, bir adet büyük tüp, 150 metre elektrik kablosu, bir adet el dürbünü ile 75 kilogram toz, 100 kilogram kubar olmak üzere toplam 175 kilogram esrar maddesi ele geçirilmiş, delil niteliğine haiz olan malzemeler ve esrar maddeleri muhafaza altına alınmış, diğer malzemeler cumhuriyet başsavcılığının talimatı gereğince yerinde imha edilmiştir." denildi.

13 konut ve eklentisinde adli arama faaliyeti gerçekleştirildiğinin bildirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "110 şahıs ve 12 aracın Jandarma Asayiş Bilgi Sistemi (JABS) marifetiyle KİHBİ, UYAP ve ASAL sorgulamaları yapılmış, aranma kaydı bulunan bir şüpheli hakkında gerekli yasal işlem başlatılmıştır. İcra edilen adli arama faaliyetleri esnasında, evinin bahçesinde iş makinası yardımıyla yapılan aramalar neticesinde 100 kilogram kubar esrar maddesi bulunan S.Ö. isimli şahıs cumhuriyet başsavcılığının talimatı gereğince gözaltına alınmıştır." (Hamza Adiyaman - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler