Türkiye'nin kontrolünde olan Barış Pınarı bölgesinden Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ive Akçakale ilçelerine çok sayıda mermi düşüyor.

Suriye Milli Ordusu birliklerinin kontrolünde olan Rasulayn ve Tel Abyad'an sıkılan silahların mühimmatı Ceylanpınar ile Akçakale'de birçok adrese isabet ediyor. Yerel kaynakların iddialarına göre ÖSO askerlerinin kendi aralarında çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle çatıştığı belirtiliyor.     

Çıkan çatışmada seken kurşunlar, her iki ilçede de yerleşim yerlerine isabet ediyor.

Rasulayn'da kendi aralarında çatışan ÖSO mensuplarının açtığı ateş sonucu Ceylanpınar'da bir çocuk ağır yaralanıp Şanlıurfa'ya sevk edilirken 2 kişinin tedavisi sürüyor.

Tel Abyad'dan açılan ateş sonucu ise Öncül Mahallesi'nde ikamet eden Mustafa Akdoğan adlı şahsın evinin bahçesine mermi isabet etti. Evde kimseye isabet etmemesi olası bir faciayı önledi.

Adnan Menderes  Mahallesi'nde oturan Ömer Toymat adlı şahsın da evinin duvarına isabet eden mermi şans eseri kimseye isabet etmedi.

Ara ara çıkan ufak çapı çatışmalar nedeniyle her iki ilçe halkı tedirginlik yaşıyor. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler