Başbakan Binali Yıldırım Türk-İş ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada kamuda çalışan taşeron işçilerine kalıcı statü sağlanacağını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım Türk-İş'e programında olmayan bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sonrası açıklama yapan Yıldırım, "taşeron işçilere kadro konusu"na ilişkin kamuda çalışan taşeron işçilerine kalıcı statü sağlamak için çalıştıklarını söyledi

Bakanlar Kurulu öncesi Türk-İş Genel Merkezi'ni ziyaret eden Başbakan Yıldırım, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile görüştükten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Kamuda taşeron çalışanlarının statülerini kalıcı esasa bağlayacağız"

Başbakan Yıldırım, gündemde olan taşeron düzenlemesine ilişkin, "Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı, kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız."  dedi.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu da geçtiğimiz günlerde taşeron işçilerin taleplerine yılsonunu kadar bir cevap verileceğini açıklamıştı.

TEOG

TEOG Sınavıyla ilgili de konuşan Başbakan Yıldırım, TEOG'un bir sistem olmadığını vurgulayarak, "Öğrencinin ilkokuldan orta sona kadar ilk 8 yıllık başarı durumları dikkate alınarak lisede hangi tarafa yönlendirileceğine karar verilecek. TEOG yerine geçecek uygulamayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığımız, çalışmaları alternatifli olarak sürdürüyor. Bu Bakanlar Kurulunda görüşülmeyecek ama daha sonraki Bakanlar Kurulunda konuyu görüşmüş olacağız." diye belirtti. (Veysi Tezelci - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler