Batman’da birçok köy ve beldede 7 ayrı hırsızlık yaptığı belirtilen şahıs yakalandı. Mahkemeye sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Batman merkeze bağlı Yeşilöz köyünde meydana gelen bağ bahçeden hırsızlık olayı ile ilgili yürütülen çalışmalar neticesinde; 60 metre elektrik kablosu ve bir su dinamosunu araç ile H.Ö. isimli şahsın çaldığının tespit edildiği bildirildi.

Yapılan takip neticesinde H.Ö. isimli şahsın Batman merkezindeki ikametinde yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, “Şüpheliye ait aracın yapılan incelemesinde; Beşiri ilçesi Doğankavak köyünde meydana gelen 40 inşaat demiri çalınması olayını, merkez ilçeye bağlı Yolağzı köyünde meydana gelen bir jeneratör, bir su pompası, bir set üstü ocak, bir mutfak tüpü çalınması olayını, Doğankavak köyünde meydana gelen bir çeki demiri, 50 metre su borusu, 2 römork demiri, 140 metre bahçe teli çalınması olayını, 20 metre kafes tel, 70 metre elektrik kablosunun çalınması olayını, Güneşli köyünde meydana gelen baz istasyonundan bir jeneratörün çalınması olayını ve İkiköprü beldesinde faaliyet gösteren sanayideki 4 farklı işletmeden tarım aleti çalınması olaylarını işlediği tespit edilmiştir.” denildi.

Meydana gelen 7 ayrı faili meçhul hırsızlık olayının aydınlatıldığı ifade edilen açıklamada, Batman Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen H.Ö. isimli şahsın çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Batman Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildiği kaydedildi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler