2019 Ocak ve Şubat ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Batman Umut Kervanı, 335 muhtaç aileye 74 bin TL değerinde çeşitli yardımlar yaptıklarını açıkladı.

Yardıma muhtaç aileler ile zenginler arasında köprü olmaya devam eden Batman İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği (Batman Umut Kervanı), ocak ve şubat ayında 335 mağdur ve ihtiyaç sahibi aileye 74 bin 625 TL değerinde çeşitli yardımlarda bulunarak yüzlerini güldürdü.  

Derneklerinin ocak ve şubat ayında yaptıkları faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaşan Batman Umut Kervanı Genel Sekreteri Faysal Rüzgâr, yardımlarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti.

Yaptıkları yardımlara ilişkin bilgi veren Rüzgâr, "Derneğimiz, zenginle fakir arasında köprü olmaya devam edip mağdur ve muhtaçların dinine, diline, ırkına bakmaksızın yardımlar yapmaktan geri kalmamıştır. Ocak ve şubat aylarında nakdi olarak 168 aileye 31 bin 490 TL, 36 aileye 4 bin 346 TL gıda kolisi, 131 aileye 38 bin 789 TL giyim, toplamda 335 aileye 74 bin 625 TL değerinde yardımlar yapılmıştır. Ayrıca hayırseverlerin katkılarıyla 120 yetim çocuğu bir giyim mağazasında ayakkabı pantolon kazak ve mont ihtiyaçlarını karşıladık." dedi.

"Umut Kervanı güçlendikçe yoksullarımızın, yetimlerimizin yüzü de o oranda gülecek"

Fakir ve muhtaçların dört gözle yardım beklediği derneklerinin sahiplenmesi gerektiğini belirten Rüzgâr, "Umut Kervanı olarak diyoruz ki; mutluluğun yolu, vicdan sahibi, acıma duyguları körelmemiş bir toplumun varlığından geçer. Böyle bir toplum olmaya layığız biz. Yoksullarla aramızda bir yardım ve dayanışma köprüsü olan Umut Kervanına sahip çıkalım. Katkılarımızla güçlendirelim. Şunu unutmayalım ki Umut Kervanı güçlendikçe ve büyüdükçe yoksullarımızın, yetimlerimizin yüzü de o oranda gülecek ve mutlu olacaklardır. Allah-u Teâlâ hayırseverlerden razı olsun, hayırlarını kabul etsin, mallarını kat kat bereketlensin inşallah." ifadelerini kullandı. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler