Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi AK Partili Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı ve adamları İLKHA muhabirinlerini darp etti. Polis ise seyrederek İLKHA muhabirlerini gözaltına aldı.

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde darbe karşıtı protestoların haber takibini yapan İLKHA muhabirleri, önce AK Partili Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı ve çalışanlarının saldırısına uğradı ardından saldıran tarafmış gibi polis tarafından gözaltına alındı.

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde polisin ve belediye başkanının darbe gecesi yapılan protesto gösterilerinde toplanan halkı dağıtmaya çalışmasını haber yapan Şanlıurfa İLKHA temsilcisi Osman Gülebak ile Birecik İLKHA muhabiri Bahattin Çoşkunkan, önce belediye başkanı ve çalışanlarının saldırısına uğradı, ardından polis tarafından karakola götürüldü.

Bu akşam saatlerinde Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde darbe karşıtı protestoların haber takibini yapan Şanlıurfa İLKHA temsilcisi Osman Gülebak ile Birecik İLKHA muhabiri Bahattin Çoşkunkan'ın yanına gelen AK Partili Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı, muhabirlerimizle tartışmaya başladı. Çıkan tartışmada belediye çalışanları İLKHA muhabirlerine sözlü ve fiili olarak saldırdı. Olayı seyreden polis ise sonradan araya girerek saldırıya uğrayan İLKHA muhabirlerini gözaltına aldı.

Uzun süredir ulaşmaya çalıştığımız Şanlıurfa temsilcimiz Osman Gülebak ile Birecik muhabirimiz Bahattin Çoşkunkan'dan haber alamıyoruz. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler