Bingöl’de İl Müftülüğü tarafından ‘Çanakkale Şehitleri’ adlı bir konferans düzenlendi.

Bingöl İl Müftülüğü tarafından Belediye Kültür Merkezinde ‘Çanakkale Şehitleri' konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Bingöl İl Müftüsü Mecit Can yaptı.

Konuşmasında şehitlik kavramı üzerinde duran Can, "Başta şehitlerin efendisi Hz. Hamza olmak üzere tüm şehitlerimizi, özellikle Çanakkale Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum." dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim Üyesi Mehmet Göktaş, Şehadet ve Şehitlik kavramları hakkında bilgi vererek, Çanakkale Savaşı'nda yapılan fedakârlıkların sonucunda gelen zaferin, Allah tarafından bir hediye olarak verildiğini vurguladı.

Çanakkale savaşında yapılan fedakârlıkları örneklerle anlatan Göktaş, "Cenab-ı Allah bir daha böylesi zor zamanları Ümmet-i Muhammed'e yaşatmasın ve dini üzerinde ayaklarımızı sabit, daim ve kaim etsin, inşallah." dedi.

Bingöl İl Merkezinde ve köylerde görevli cami görevlileri, vaizler ve Kur'an Kursu öğreticilerin katıldığı program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler