Bitlis-Tatvan Karayolu Batarya Kavşağında, araçların geçişi esnasında yola kaya düşmesi sonucu facianın eşiğinden dönüldü.

Bitlis-Tatvan Karayolu Batarya Kavşağında, araçların geçişi esnasında yola kaya düşmesi sonucu facianın eşiğinden dönüldü.

Olay bugün akşam saatlerinde Bitlis Tatvan Karayolu Batarya Kavşağında meydana geldi.

Karların erimesiyle birlikte kopan yaklaşık bir ton ağırlığındaki kaya, günde binlerce aracın geçtiği ana yola düştü. Araçlar tehlikeyi saniyelerle atlattı.

Sıkça aynı mevkide kaya parçalarının koparak yola düştüğünü belirten vatandaşlar, faciaların yaşanmaması için yetkililer tarafından önlem alınmasını istediler.

Olayın görgü tanıklarından Harun Yaylak, facianın eşiğinden dönüldüğünü belirterek, "Saat 16.42 sıralarında yukarıdan bir kaya parçası koparak yola düştü. Bir hafta önce yine aynı yerden kaya parçaları yola düşmüştü. Yoldan geçen bir araç saniyelerle kurtuldu. Allah korusun bir insanın veya aracın üzerine düşse facia olur. Devletin buna karşı bir önlem alması gerekir." dedi.

Tek şeritten ulaşımın sağlandığı yol, düşen kayanın kepçe yardımıyla kaldırılmasının ardında yeniden trafiğe açıldı. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler