​Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan Tuzla Gölü diğer adıyla Bodrum Tuzla Kuş Cenneti, çamura bürünmüş haliyle dikkatleri üzerinde topladı.

Milas ilçesinde bulunan ve Bodrum’a ise 25 kilometre bir mesafede olan Tuzla Gölü diğer adıyla Bodrum Tuzla Kuş Cenneti gölünün bir süredir çamura bulanmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çekti.

Çamur gibi bir yapıya bürünen Tuzla Gölü'nün, dönem dönem özellikle Flamingo ve Pelikan gibi birçok özel kuş türüne ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Bunun yanı sıra birçok balıkçıl kuşa da ev sahipliği yapan ve her yıl bu tür kuşların uğrak yeri haline gelen Tuzla Gölü, 2020 yılının içerisinde ikinci kez çamura büründü.

Çevrecilerin özellikle önem gösterdiği ve ilgilendiği Tuzla Gölü'nün zaman zaman bu şekilde çamura bürünmesinin ise nedenin uzmanlarca cevaplandırılması bekleniyor. Birbirinden farklı kuş türüne ve birçok bitkiye ev sahipliği yapan Tuzla Gölü'nün durumunun bir an önce çözülmesini isteyen bölge halkı ve çevreciler adeta yardım çığlığı atıyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler