Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un YPG'ye destek açıklamalarına ilişkin, "Terör örgütleriyle Türkiye’ye karşı işbirliği ve dayanışma içine girenler teröristlerle aynı muameleyi görürler, Türkiye’nin hedefi olurlar." dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un YPG'ye destek açıklamalarına sert tepki gösterdi

Resmi twitter hesabı üzerinde açıklamalarda bulunan Bozdağ, Fransa’nın PYD/YPG/YPJ destek garantisi vermesi ve bu yöndeki açıklamasına ilişkin "Alenen teröre, terör örgütlerine ve teröristlere destektir. Terör örgütlerini meşrulaştırma çabasıdır, Türkiye’ye saldıran terör örgütleriyle açıkça işbirliği ve dayanışmadır." dedi.

Bozdağ, şu değerlendirmelerde bulundu: "Terör örgütlerini desteklemek, meşrulaştırmak, terör örgütleriyle işbirliği ve dayanışma kabul edilemez. Türkiye, terör örgütleriyle mücadelede kararlıdır. Terör örgütlerine destek olan, Türkiye’nin desteğini kaybeder. Terör örgütlerine dost olan, Türkiye’nin dostluğunu kaybeder. Terör örgütleriyle Türkiye’ye karşı işbirliği ve dayanışma içine giren ve teröristlerle birlikte Türkiye’ye saldıranlar, teröristlerle aynı muameleyi görürler, teröristler gibi Türkiye’nin hedefi olurlar. Umarız Fransa, rasyonel olmayan böyle bir adımı atmaz. Terör örgütlerinin dostluğunu Türkiye’nin dostluğuna tercih edenler ile Türkiye ile işbirliği ve dayanışma yerine terör örgütleriyle işbirliği ve dayanışma içine girenler, eninde sonunda dostları terör örgütleriyle birlikte kaybedeceklerdir." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler