Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesi Akkoyunlu Caddesi'nde bulunan büfeyi soymak isteyen hırsızlar polis ekiplerince tutuklandı.

Sabah saatlerinde büfelerine girmek isteyen hırsızları bina sakinlerinin gördüğünü ve polise haber verdiğini belirten büfe sahibi Faruk Yuva, hırsızlık yapan çetenin kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Yuva, "Sabah saatlerinde hırsızlar kepenkleri indirip içeri girmeye çalıştılar. Sabah saatlerinde bina sakinleri hırsızları görünce polise haber vermiş. Polislerin ana caddeden geldiğini gören hırsızlar arka taraftan kaçarken, polis ekipleri hırsızları yakalamış. Hırsızları, ifadeleri için emniyete götürmüşler ve daha sonra tutuklamışlar. Bu hırsızların arkadaşları buraya gelip bize 'Şikayetinizden vazgeçeceksiniz' deyip tehdit ettiler. Ama biz şikayetimizi geri almayacağız." dedi.

Büfeyi soymaya çalışan hırsızlar tutuklanınca çete üyeleri büfe sahibini tehdit etti

Virüsten dolayı ekonomik açıdan sıkıntılar yaşadıklarını belirten Yuva, "Bilindiği üzere ülkemizde Covid-19 meselesi var. Bu durum ekonomik açıdan bizi etkilerken hırsızlık olayları artıyor. Millet can derdindeyken bunlar bu durumu fırsata çeviriyor. Yetkili kişilerin denetimlerini arttırması ve kararlılıkla biraz daha üstlerine gitmeleri gerekiyor." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler