​Bursa Valiliği, geçtiğimiz günlerde Uludağ'da kaybolan kayıp iki dağcının arama çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

1 Aralık'ta Uludağ’da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan iki dağcının arama çalışmaları havadan ve karadan yapılmaya devam ediliyor.

193 kişilik ekiple havadan ve karadan arama çalışmalarının yapıldığını belirten Bursa Valiliği, aramaya ilişkin şu açıklamayı yaptı.

Açıklamada, "Kayıp olan iki dağcının arama çalışmaları karadan ve havadan yapılan faaliyetler ile sürdürülmektedir. Arama çalışmalarına bir JİKU(Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı),bir helikopter, 4 Asayiş Timi, 4 JÖH Timi, (6 JAK personeli, 20 AFAD personeli ve 70 Sivil Arama ve Kurtarma ekibi olmak üzere toplam 193 kurtarma personeli katılmaktadır." denildi.

Açıklamanın devamında, hava koşullarının imkan vermediği veya kar kalınlığının çok olduğu bölgelere helikopterler ile ekipler sevk edilerek arama çalışmaları kesintisiz devam ettiği kaydedildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler