​Gaziantep’te hizmete açılan caminin açılışında konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, camilerin yapılmasının önemli olduğunu, ancak içinin doldurulmasının daha önemli olduğunu söyledi.

Şahinbey Belediyesi vatandaşın ibadetlerini yapabilmeleri için yaptırdığı camiler ve sosyal tesisleri zincirine bir yenisini daha ekleyerek ilçenin Sergen Mezrası'na yaptırdığı camiyi ve sosyal tesisini vatandaşların hizmetine sundu.

Sergen Mezrası’nda düzenlenen açılış törenine, AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, camilerin önemli olduğunu, içinin doldurulmasının daha önemli olduğuna dikkat çekti.

Tahmazoğlu, Sergen Mezrası vatandaşlarının cami ve sosyal tesisin içlerini doldurmalarını isteyerek, "Böyle eserlerin yapılışını ve açılışını bizlere nasip ettiği için Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Sergen mezramızda daha önce cami yoktu. Ama bu yönde bizlere talep vardı. Şimdi yollarıyla beraber hem cami hem sosyal tesis yapıldı. Gayet de güzel oldu. Rabbim cemaatini bol eylesin. Bu eserleri yapmak elbette önemli ama bunların içini doldurmak daha da önemlidir ve Sergen mezrası halkını buraya bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bugün açılışını yaptıkları caminin 58’inci, sosyal tesisin de 123’üncü sosyal tesis olduğu bilgisini veren Tahmazoğlu, "İki ay içerisinde bu sayıyı 200’e yaklaştıracağız. Tesisimizin de üst katında camimiz alt katında bay ve bayan taziye evlerimiz bulunuyor. Devlet ve millet kaynaşmasını bu tür çalışmalarda görüyoruz. Biz de Şahinbey’imizde ihtiyaç olan her yere cami, sosyal tesis, taziye evleri yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu da yapılan çalışmadan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek şunları söyledi:

Yapılan sosyal tesislerde bizler için çok önemlidir. Çünkü içlerinde Kur’an kurslarımız var ve göreve geldiğimde 41 olan sınıf sayısı 63’e çıktı. Sadece iki ayda 20’yi aşan sınıf sayısına ulaştık. 100’e doğru ilerliyoruz. Bunların yarısından fazlası sosyal tesisler içerisinde bulunuyor. Camiler, okullar ve sosyal tesisler hizmet içindir. İlim ve kaynaşma yeridir. Yapılan bu mekânları boş bırakmayalım. Bu nadide mekanların içerisinde cemaat ve eğitim olmayınca buralar sadece bina olarak kalır. Bu nedenle de doğumdan ölüme kadar ilim önemlidir. Bu vesile ile de camimizin ve sosyal tesisimizin Sergenlilere hayırlı olmasını diliyorum.

Törende bir konuşma yapan AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel ise Şahinbey ilçesinde bu tür yapılan hizmetlerin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Sergen Mezrası sakinleri ise yapılan cami ve sosyal tesis ile birlikte hiçbir ihtiyaçlarının kalmadığını bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından Sergen Mezrası cami ve sosyal tesisi vatandaşların katılımıyla birlikte hizmete açıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler