Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde bir ilkokul müdürü, bazı öğrencileri tüm okulun önünde dövdüğü ana ait görüntülerin ortaya çıkmasının ardından görevinden alındı.

Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde bir ilkokul müdürü Ö.Ü', bazı öğrencileri tüm okulun önünde dövdü. Tepki çeken ana ait görüntülerin ortaya çıkmasıyla birlikte okul müdürü görevinden alındı.

8 Mart günü Yapraklı ilçesindeki Yukarıöz İlkokulu'nda meydana gelen olayda, İstiklal marşı esnasında bazı öğrencilerin şakalaşması sonucu okul müdürü Ö.Ü'nün çocukları çağırdığı belirtildi.

Bir velinin cep telefonu ile görüntülediği olayda Ö.Ü'nün yanına çağırdığı öğrencileri herkesin gözü önünde darp ettiği görülüyor.

Olaya ilişkin görüntülerin, sosyal medyada paylaşılmasını ardında o müdüre büyük tepki yağdı.

MEB: Görevinden alındı

Tepkilerin büyümesi üzerine açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı müdürün görevden alındığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Çankırı'daki bir ilkokulumuzda öğrenci velisi tarafından görüntülenen ve televizyon haberleriyle medyaya yansıyan vahim görüntülerle ilgili olay 8 Mart 2019 cuma günü yaşanmıştır. Olayla ilgili olarak Bakanlığımız müfettişleri tarafından başlatılan inceleme/soruşturma sonucu söz konusu kişinin yöneticilik görevi üzerinden alınmış olup, hakkındaki adli süreç devam etmektedir." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler