Rusya ile varılan güvenli bölge mutabakatı konusunda değerlendirmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli olan YPG/PKK’lıların güvenli bölgenin dışına çıkarılması olduğunu belirtti.

Rusya ile varılan güvenli bölge mutabakatı hakkında açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 150 saat içerisinde YPG/PKK’lıların 30 kilometre geriye çekileceğini, aksi halde operasyonlarla yok edileceklerini belirtti. Çavuşoğlu, Tel abyad ve Resulayn ’daki mevcut durumun korunup Münbiç ve Tel Rıfat’taki YPG/PKK’lıların bu bölgelerden çıkarılacağını da sözlerine ekledi.

“Türkiye, 5 gün içinde iki önemli güçle anlaşma sağladı” diyen Çavuşoğlu, yapılan operasyonlarla, Suriye’deki siyasi durumun tamamen değiştiğini söyledi.

Göçmenlerin durumuna da değinen Bakan Çavuşoğlu, anlaşmaların yürürlüğe girmesiyle göçmenlerin güvenli bölgeye dönüşlerinin sağlanacağını belirtti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler