Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "Türkiye, sınırların ötesine bir güç göndereceği zaman ilk önce Meclis'ten geçmesi gerekiyor. İç hukukumuz bakımından en uygun adımı atmak durumundayız." dedi.

Çavuşoğlu, Türkiye ve Libya arasında imzalanan mutabakat zaptına ilişkin olarak, "Bu anlaşma, her iki taraf için yürürlüğe girmiştir. Bizde de Meclis tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi. BM'ye ve kamuoyuna hem anlaşma halkında bilgi veriyoruz hem de kıta sahanlığımızı BM'ye tescil ettiriyoruz." ifadelerini kullandı.

"AB ile birçok alanda beraber çalışmak zorundayız." diyen Çavuşoğlu, "Önümüzdeki süreçte iş birliğimize devam etmek istiyoruz. Biz diyalogdan ve diplomasiden, iş birliğinden yanayız. Yeter ki AB çifte standarttan uzak dursun." vurgusunu yaptı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler