Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, Siirt'in Pervari ilçesinde başlatılan ve 400 bin liraya mal olan aydınlatma çalışmalarını tamamladı.

Dağıtım bölgesinde yer alan il merkezleri gibi ilçelerde de aydınlatma çalışmalarını sürdüren Dicle Elektrik, Siirt'in Pervari ilçesinde bir süre önce başlattığı yatırım kapsamında tamamlanan yaklaşık 400 bin liralık aydınlatma projesini tamamladı.

Pervari'de toplam 640 bin 684 lira tutarında bir yatırım çalışması yürüttüklerini ifade eden Dicle Elektrik Dağıtım Müdürü Naci Obut, 2019 yılı yatırım programında yer alan 397 bin 267 liralık Pervari Çevre Yolu Aydınlatma Projesi'nin 40 gün gibi kısa bir sürede tamamlandığını açıkladı.

İl Müdürü Naci 2.4 kilometre uzunluğundaki çevre yoluna 79 adet aydınlatma direği ile 4 adet müşterek demir direk dikildiğini dile getiren Obut, aydınlatma şebekesini beslemesi için ise 50 KWA gücünde bir trafo tesis edilerek şebekenin devreye alındığını söyledi.

Aydınlatma şebekesinin devreye alınması ilçe halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler