Cezaevinden izinli çıktı hırsızlık yaparken yakalandı

Gaziantep'te hırsızlık suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden izinli olarak çıkan kişi, bir gün sonra otomobilden hırsızlık yaparken yakalanarak gözaltına alındı.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Şehitkamil ilçesi Yaprak Mahallesi Kepkep Sokağı'nda bir otomobilde meydana gelen hırsızlık olayının zanlılarını yakalamak için çalışma başlatıldığı belirtildi.

Çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını incelenmesi sonucu hırsızlık şüphelilerin H.K. ve A.A. olduğu belirlendi. Şüpheliler, evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerden A.A'nın hırsızlık suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden bir gün önce izinli olarak çıktığı belirlendi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Çaldıkları otomobilleri parçalayarak satan şüpheliler yakalandı

Öte yandan, çaldıkları otomobilleri parçalara ayırdıktan sonra satan 3 şüpheli gözaltına alındı.

Kentte farkı tarihlerde 9 otomobilin çalınmasıyla ilgili çalışma başlatıldı. Olayların gerçekleştiği yerlerdeki güvenlik kameralarını incelenmesi sonucu şüphelilerin H.K, A.Ç ve E.. olduğu belirlendi.

Şüpheliler, evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Sağlık kontrolünün ardından emniyete götürülen şüphelilerin, adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Şüphelilerin kentte farklı zamanlarda çaldıkları 9 otomobili parçalara ayırdıktan sonra sattığı belirlendi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler