Çatışmaların devam ettiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde atılan bir havan mermisi çarşı merkezine düştü.

Cizre'de sokağa çıkma yasağının 9'üncü gününe girilirken çatışmalar tüm şiddetiyle devam ediyor. Yafes, Sur, Cudi ve Nur mahallellerinde yaşanan şiddetli patlamalar tüm ilçeden duyuluyor.

Dün atılan bir havan mermisi çatışmaların yaşanmadığı Kale Mahallesine düşerken bugün de bir havan mermisi çarşı merkezine düştü. öğlen saatlerinde düşen havan mermisinin patlamadığı belirtildi.

Havan mermisinin PKK tarafından mı asker tarafından mı atıldığıysa öğrenilemedi.

ölenlerin defnedilmesi engelleniyor

öte yandan daha önce halkın evlerine zorla giren ve halkın ilçeyi terk etmesini engelleyen PKK'lilerin şimdi de çatışmalar dışında hayatını kaybedenlerin gömülmesine izin vermediği ve cenazeleri sokağa çıkma yasağının ardından toplu şekilde defnetmek için zorla beklettiği belirtildi.

Son olarak evde kalp krizi geçirerek öldüğü öğrenilen bir kişinin de PKK'liler tarafından zorla bekletilmek istendiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan son açıklamada ise Cizre'de şu ana kadar 103 PKK'linin öldürüldüğü, 6 el yapımı patlayıcının imha edildiği, 4 av tüfeği ve av tüfeğine ait çok sayıda fişek ile bir kasatura ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirdiği bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler