İspanya'nın Granada şehri 500 yıl sonra ezan sesleriyle yankılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın o anları izlerken çekilen görüntüleri Twitter'da paylaşıldı.

İspanya’da Müslümanlar, sosyal medya üzerinden organize olarak ve balkon, teras veya pencerelere çıkıp ezan okumaya başladı.

Madrid, Granada, Ceuta gibi farklı kentlerde bulunan Müslümanlar, her cuma saat 19:30'da balkon, teras veya pencerelere çıkarak, Coronavirus salgının kalkması için ezan okuyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twetter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İspanya Granada'da okunan ezanı dinlerken çekilen videosunu paylaştı.

Altun, Twitter paylaşımında, "Cumhurbaşkanımız Granada'da okunan ezanı dinlerken... Yeryüzünde ezan sesi hiç eksik olmasın. Allah bizleri camilerimizde yeniden omuz omuza, hep birlikte namazlarımızı kılacağımız günlere kavuştursun..." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler