Diyarbakır'ın Dicle ilçesine bağlı 8 köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Dicle ilçesine bağlı 8 köy ve mezralarda PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı belirtildi.

Dicle ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu belirtilen PKK mensuplarına yönelik operasyon düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada, 8 köy ve mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, "Dicle ilçesine bağlı olan Boğaz, Kayıköy, Kurşunlu, Yokuşlu, Kırkpınar, Boğazköy, Gelincik, Baltacı köyleri ve bağlı mezraları 01 Mart 2019 Cuma günü saat 06.00’dan itibaren duyurulan yasaklama kararı 02 Mart 2019 Cumartesi günü saat 24.00 itibariyle kaldırılmıştır." denildi. (Ramazan Zeren – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler