PKK’ye üye olduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak görevinden uzaklaştırılan Ağrı’nın Diyadin ilçe belediyesine, ilçe kaymakamı Hasan Doğan görevlendirildiği bildirildi.

Ağrı Valiliğinin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Ağrı ili Diyadin Belediye Başkanı Betül Yaşar, hakkında Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığının 2019/2291 sayılı dosyasında ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak ve Terör Örgütü Propagandası Yapmak’ suçlarından soruşturma yürütüldüğü dosyanın halen derdest olduğu ve adı geçenin bu suçlardan dolayı 13.07.2020 tarihinde gözaltına alınmıştır.” denildi.

Soruşturmanın devam edildiği, tedbir amaçlı görevden uzaklaştırılan belediye başkanın yerine ilçe kaymakamı Hasan Doğan’ın görevlendirildiği belirtilen açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Ağrı ili Diyadin Belediye Başkanı Betül Yaşar, hakkında devam eden Ağrı Cumhuriyet

Başsavcılığının 2019/2291 sayılı soruşturma dosyası ve bu dosya kapsamında gözaltına alınması göz önünde bulundurularak Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 47’nci maddelerine istinaden Bakanlığımızın 13.07.2020 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca yine aynı kanunun 46’ncı maddesi kapsamında Diyadin Kaymakamı Hasan Doğan, Diyadin Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir.” (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler