İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine Coronavirus önlemleri kapsamında genelge göndermesinin ardından Diyarbakır’da denetimler gerçekleştirildi.

Tüm illerde olduğu gibi Diyarbakır’da da gerçekleştirilen denetimlere Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu katıldı.

Merkez Yenişehir ilçesi Ekinciler Caddesi'nde denetimlere katılan Karaloğlu, belirlenen kurallara riayet edilmesi halinde bu hastalığın engellenebileceğini söyledi.

Karaloğlu, "Biliyorsunuz Türkiye genelinde valiliklerimizin ve kaymakamlıklarımızın başkanlığında il Emniyet Müdürlükleri, jandarma komutanlıkları, ticaret odaları, esnaf odaları birliğinden temsilcilerle birlikte, sahada vatandaşı uyarma, farkındalığı arttırma noktasında çalışma yaptık. Buradan halkımıza çağrımız, virüsü engelleme bizim elimizdedir. Bizler, eğer toplumda yaşayan bireyler olarak maske, mesafe ve temizlik kuralarına uyarsak, hastalığı engellemiş oluruz." dedi.

Bu kuralara uyulmadığı sürece hastalığın artmaya devam edeceğini hatırlatan Karaloğlu, "Onun için bugün yaptığımız denetimle gördük ki, büyük çoğunlukla işyerlerimizin kurallara uyuyor. Ama daha fazla dikkat etmemiz lazım. Özelikle kalabalık mekanlar, kafeler, düğün salonları gibi yerlerde, kapalı alanlarda daha çok durmamaya ve vatandaşlarımızı kurallara uymaya çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Uyarılardan ziyade, toplumun kendisinin alacağı önlemlerle hastalığın üstesinden gelinebileceğine vurgu yapan Karaloğlu, toplum olarak hep birlikte bu hastalığı yeneceklerinin altını çizdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler