​Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2020 yılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Programı kapsamında 5 bin 939 kedi ve köpeğe kuduz aşısı uygulaması yapıldı.

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Diyarbakır'a bağlı 17 ilçede 24 Şubat-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında programa alınan kedi ve köpeklerin için kullanılan aşılar; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından proje kapsamında ücretsiz olarak tahsis edildi.

Bu kapsamda, 5 bin 939 kedi ve köpeğe aşı uygulaması yapıldı.

Ayrıca kampanya kapsamında ilgili kurumların aşı talepleri Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından karşılanarak aşılanan hayvanlar için aşı karnesi verildi.

Öte yandan, aşılanan hayvanlar kuduz aşılama defterine ve veri tabanına kaydedildi.

Kedi ve köpeklere yılda bir defa koruyucu kuduz aşısı yaptırılmasının zorunluğu olması nedeniyle aşı yapılmaması durumunda hayvan sahiplerine idari para cezası uygulanacağı belirtildi. (İLKHA)

Diyarbakır'da kuduz aşılama kampanyası gerçekleştirildi
Diyarbakır'da kuduz aşılama kampanyası gerçekleştirildi

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler